Nivelmap
NL

Embalse de Certescáns: waterstand

Stuwmeer, Ebro, Spanje

Route

Op dit moment

Zeer laag voor half oktober

Vullingsgraad

43,8% 6,3 pp gedaald in de afgelopen 7 dagen

Inhoud
7,0 hm³
0 25 50 75 100
Vullingsgraad: 43,8 %. Zeer laag voor half oktober.

Verloop

Verloop
406080%22 sep27 sep2 okt7 okt13 okt406080%22 sep2 okt13 okt
406080100%okt 2025jan 2026apr 2026jul 2026okt 2026406080100%okt 2025apr 2026okt 2026
406080100%okt 2016apr 2019okt 2021apr 2024okt 2026406080100%okt 2016okt 2021okt 2026
406080100%janmrtmeijulsepnov2026406080100%janaprjulokt2026

202120222023202420252026

Vullingsgraad Normale bandbreedte (10–90 %)

Wat dit betekent

Het stuwmeer Embalse de Certescáns staat laag: 43,8 %, ruim onder het normale niveau voor half oktober. De afgelopen zeven dagen is de vulling met 6,3 pp gedaald.

Ter vergelijking: vorig jaar rond deze tijd stond het op 50,0 %. Normaal voor deze datum is 68,8 % (mediaan over 39 jaar); nu zit het 25,0 pp lager.

Zolang de aanvoer klein blijft, zakt het peil waarschijnlijk verder.

Vergeleken met 39 jaar aan dagelijkse metingen voor deze tijd van het jaar. Waterstanden lezen

Kerncijfers

Mediaan voor deze datum
68,8 %25,0 pp onder de mediaan voor deze datum
Normaal voor deze datum
50,0 % – 93,8 %8 op de 10 jaar vallen binnen dit bereik (39 jaar metingen)
Zelfde dag vorig jaar
50,0 %−6,3 pp
Laagste en hoogste in 30 dagen
43,8 % – 56,3 %
Laagste en hoogste in 12 maanden
43,8 % – 93,8 %
Capaciteit
16,0 hm³43,8 % van de capaciteit

Waarom de vulling ertoe doet

Een stuwmeer heeft meestal meerdere taken tegelijk: drinkwater, stroom, water voor de landbouw, bescherming tegen hoogwater of het aanvullen van een rivier in droge maanden.

Een lage vulling betekent niet meteen een tekort, maar laat de beheerder minder speelruimte als het droog blijft.

Weer bij het meetstation

Geen neerslag in de afgelopen 3 dagen.

vr 16 13° 6° – Wind 16 km/h
za 17 9° 5° 2,2 mm, 89 % Wind 16 km/h
zo 18 6° 3° 2,9 mm, 84 % Wind 10 km/h
ma 19 6° 3° 4,1 mm, 84 % Wind 11 km/h
di 20 8° -1° 18 mm, 74 % Wind 20 km/h
wo 21 3° -4° 3,6 mm, 55 % Wind 6 km/h
do 22 6° -2° – Wind 5 km/h

Verwachting: Open-Meteo

Zonsopkomst 08:09 Zonsondergang 19:13 Daglicht 11 u 3 m Eerste kwartier 35 %

Kaart

Meetstations in de buurt

Meetstation Stand Ten opzichte van normaal 24 uur Afstand
Le Vicdessos à VicdessosRivierstation, Ruisseau de Vicdessos 0,80 m³/s Zeer laag +0,03 m³/s 17 km
Le Salat à Soueix-Rogalle [Brousset]Rivierstation, Le Salat 3,54 m³/s Zeer laag −0,03 m³/s 22 km
L'Arac à Soulan [Freychet]Rivierstation, L'Arac 1,08 m³/s Zeer laag −0,01 m³/s 23 km
Le Salat à Soueix-Rogalle [Kercabanac]Rivierstation, Le Salat 2,94 m³/s Zeer laag 0,00 m³/s 24 km
Embalse de Sistema Lagos EspotStuwmeer 90,0 % Normaal 27 km
Le Lez aux Bordes-sur-LezRivierstation, Le lez 2,56 m³/s Normaal +0,64 m³/s 32 km
Le Lez à Engomer [Balaguères]Rivierstation, Le lez 0,87 m³/s Zeer laag −1,62 m³/s 34 km
Embalse de SallenteStuwmeer 50,0 % Hoog 34 km

Vragen en antwoorden

Hoe vol is Embalse de Certescáns?

Het stuwmeer is voor 43,8 % gevuld (13 okt 2026). Dat is 7,0 hm³ van in totaal 16,0 hm³. Voor half oktober is dat erg laag.

Staat het water hoger dan vorig jaar?

Nee, lager. Op dezelfde dag vorig jaar was het 50,0 %; het verschil is −6,3 pp.

Hoe vaak wordt de waterstand bijgewerkt?

De gegevens komen van Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO), dat één keer per dag een nieuwe waarde publiceert. Laatste update: 13 okt 2026.

Wat is de waterstand bij Embalse de Certescáns vandaag?

Op 13 okt 2026 was de vullingsgraad 43,8 %. 6,3 pp gedaald in de afgelopen 7 dagen.

Stijgt of daalt het water bij Embalse de Certescáns?

6,3 pp gedaald in de afgelopen 7 dagen.

Is de waterstand bij Embalse de Certescáns normaal?

Zeer laag voor half oktober. Vergeleken met 39 jaar aan dagelijkse metingen voor deze tijd van het jaar.

Hoe vol is Embalse de Certescáns?

Het stuwmeer is voor 43,8 % gevuld en bevat 7,0 hm³ van een capaciteit van 16,0 hm³.

Voor specialisten

Stationscodes, referentievlak, parameters, datakwaliteit en downloads
Beheerder
Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO)
Stationscode
miteco:Certescáns (Pagina van de beheerder)
Coördinaten
42.70486, 1.30686 (WGS84)
Update-interval
eenmaal per week
Licentie
Reutilización de la información del sector público (Ley 37/2007). Fuente: MITECO, Boletín Hidrológico semanal (datos provisionales). Ubicaciones: Wikidata (CC0) y © OpenStreetMap contributors (ODbL)

Gepubliceerde reeksen

ParameterLaatste waardeTijd (UTC)Kwaliteit
Vullingsgraad pct_full 43,8 % 2026-10-13 00:00 Voorlopig
Inhoud storage 7,0 hm³ 2026-10-13 00:00 Voorlopig

Downloaden

Dit meetstation insluiten

Voeg een live kaart van dit meetstation toe aan uw website. Die werkt zichzelf bij en linkt terug naar deze pagina.

Zo verwijst u naar deze gegevens

Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO): Embalse de Certescáns (miteco:Certescáns). Geraadpleegd op 16 oktober 2026 via Nivelmap, https://nivelmap.com/nl/spanje/ebro/embalse-de-certescans

Hoe we waarden controleren

Elke meting wordt opgeslagen zoals gepubliceerd. Waarden die sneller springen dan fysiek aannemelijk is, houden we achter, en bij elke waarde tonen we het meettijdstip.