Embalse de Ebro su seviyesi
Baraj, Ebro, İspanya
Şu anda
Ekim ortası için normal
Doluluk oranı
- Depolanan su
- 288 hm³
Geçmiş
202120222023202420252026
Bu ne anlama geliyor
Embalse de Ebro için kayda değer bir sapma yok: doluluk oranı %53,2 ile mevsim normalleri içinde.
39 yıllık kayıtlara göre ekim ayının bu günlerinde oran genellikle %20,4 ile %62,2 arasında seyrediyor, ortanca değer %44,3. %53,2 ile ortancanın 9,0 puan üstündeyiz. Geçen yılın aynı gününde ölçülen değer %62,1; aradaki fark 8,9 puan.
Son bir haftada oran 0,2 puan arttı. Sonbaharda ilk etkili yağışlar gelene kadar Embalse de Ebro'da düşüş çoğu zaman sürer; toparlanma genellikle kış başında başlar.
Yılın aynı dönemine ait 39 yıllık günlük ölçümlerle karşılaştırılmıştır. Su seviyesi nasıl okunur
Temel değerler
- Bu tarihin medyanı
- 44,3 %Bu tarihin medyanının 9,0 puan üzerinde
- Bu tarih için normal
- 20,4 % – 62,2 %10 yılın 8'inde seviye bu aralıkta (39 yıllık kayıt)
- Geçen yıl aynı gün
- 62,1 %−8,9 puan
- Son 30 günün en düşük ve en yüksek değeri
- 53,0 % – 56,7 %
- Son 12 ayın en düşük ve en yüksek değeri
- 53,0 % – 86,5 %
- Kapasite
- 541 hm³Doluluk oranı: 53,2 %
İstasyonda hava durumu
Son 3 günde yağış yok.
Tahmin: Open-Meteo
Harita
Yakındaki istasyonlar
| İstasyon | Seviye | Normale göre | 24 saat | Uzaklık |
|---|---|---|---|---|
| Embalse de Alsa - MediajoBaraj | 86,4 % | Yüksek | 10 km | |
| Embalse de AguilarBaraj | 39,3 % | Normal | 34 km | |
| Embalse de Cohilla, LaBaraj | 25,0 % | Normal | 37 km | |
| Embalse de RequejadaBaraj | 55,9 % | Çok yüksek | 44 km | |
| Embalse de CerveraBaraj | 90,0 % | Çok yüksek | 47 km | |
| Embalse de OrdunteBaraj | 50,0 % | Normal | 59 km | |
| Embalse de CamporredondoBaraj | 21,7 % | Normal | 63 km |
Sorular ve cevaplar
Embalse de Ebro ne kadar dolu?
Son ölçüme göre (13 Eki 2026) doluluk oranı %53,2. Bu değer mevsim normalleri içinde.
Geçen yıl bu zamanlar baraj ne kadar doluydu?
Bir yıl önce aynı gün oran %62,1'di. Aradaki fark −8,9 puan.
Embalse de Ebro'nun kapasitesi ne kadar?
Toplam depolama kapasitesi 541 hm³. Şu anda barajda 288 hm³ su bulunuyor.
Embalse de Ebro verisinin kaynağı ne?
Ölçümler resmi kaynaktan alınıyor: Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO). Veriler günde bir kez güncellenir. Son güncelleme: 13 Eki 2026.
Embalse de Ebro için bugünkü su seviyesi ne kadar?
13 Eki 2026 itibarıyla doluluk oranı 53,2 % olarak ölçüldü. Son 7 gün içinde 0,2 puan yükseldi.
Embalse de Ebro için su seviyesi yükseliyor mu, düşüyor mu?
Son 7 gün içinde 0,2 puan yükseldi.
Embalse de Ebro için su seviyesi normal mi?
Ekim ortası için normal. Yılın aynı dönemine ait 39 yıllık günlük ölçümlerle karşılaştırılmıştır.
Uzmanlar için
İstasyon kodları, datum, parametreler, veri kalitesi ve indirmeler
- İşletmeci
- Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO)
- İstasyon kodu
miteco:Ebro(Kurum sayfası)- Koordinatlar
42.99694, -3.97583(WGS84)- Güncelleme aralığı
- haftada bir kez
- Lisans
- Reutilización de la información del sector público (Ley 37/2007). Fuente: MITECO, Boletín Hidrológico semanal (datos provisionales). Ubicaciones: Wikidata (CC0) y © OpenStreetMap contributors (ODbL)
Yayımlanan seriler
| Parametre | Son değer | Zaman (UTC) | Kalite |
|---|---|---|---|
Doluluk oranı pct_full | 53,2 % | 2026-10-13 00:00 | Geçici |
Depolanan su storage | 288 hm³ | 2026-10-13 00:00 | Geçici |
İndir
Bu istasyonu sitenize ekleyin
Bu istasyon için canlı bir kartı web sitenize ekleyin. Kart kendiliğinden güncellenir ve bu sayfaya bağlantı verir.
Kaynak gösterme
Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO): Embalse de Ebro (miteco:Ebro). Erişim tarihi: 16 Ekim 2026, Nivelmap üzerinden, https://nivelmap.com/tr/ispanya/ebro/embalse-de-ebro
Değerleri nasıl kontrol ediyoruz
Her ölçüm yayımlandığı haliyle saklanır. Fiziksel olarak mümkün olandan daha hızlı sıçrayan değerleri yayımlamıyoruz ve her değerin yanında ölçüm zamanını gösteriyoruz.
Ölçümler geçicidir, gecikebilir veya hatalı olabilir ve sel uyarısı yerine geçmez. Sorumluluk reddini okuyun