Embalse de Valparaíso: vodní stav
Vodní nádrž, Duero, Španělsko
Právě teď
Normální stav na polovinu října
Naplněnost
- Objem vody
- 158 hm³
Historie
202120222023202420252026
Co to znamená
Naplnění nádrže Embalse de Valparaíso je 93,5 %, v mezích obvyklého rozpětí. Od obvyklého středu, 91,7 %, dělí aktuální údaj 1,8 p. b. směrem nahoru. Zhruba v osmi letech z deseti se tu v tomto období naměří 81,1 % až 97,5 %.
Naplnění za poslední týden kleslo o 0,6 p. b.. Loni ve stejnou dobu: 92,3 % (rozdíl +1,2 p. b.).
Celkový objem nádrže Embalse de Valparaíso je 169 hm³, z toho je zaplněno 158 hm³.
Ve středomořském klimatu nádrže přes léto obvykle ztrácejí vodu – odpar a závlahy si berou své a doplní je až podzimní a zimní deště.
Ve srovnání s denními měřeními za 38 let pro toto roční období. Jak číst vodní stavy
Hlavní údaje
- Medián pro toto datum
- 91,7 %1,8 p. b. nad mediánem pro toto datum
- Normál pro toto datum
- 81,1 % – 97,5 %8 z 10 let spadá do tohoto rozmezí (38 let měření)
- Stejný den loni
- 92,3 %+1,2 p. b.
- Minimum a maximum za 30 dní
- 93,5 % – 94,1 %
- Minimum a maximum za 12 měsíců
- 86,4 % – 94,7 %
- Celkový objem
- 169 hm³93,5 % celkového objemu
Přehrada, pitná voda a koupání
Naplnění 93,5 % znamená, že zásoba vody i ochranný prostor jsou tam, kde mají v tuto roční dobu být.
Počasí u stanice
Za poslední 3 dny nepršelo.
Předpověď: Open-Meteo
Mapa
Stanice v okolí
| Stanice | Stav | Oproti normálu | 24 hodin | Vzdálenost |
|---|---|---|---|---|
| Embalse de Agavanzal, Nª Sª deVodní nádrž | 97,2 % | Velmi vysoký | 11 km | |
| Embalse de CernadillaVodní nádrž | 13,7 % | Nízký | 16 km | |
| Embalse de CastroVodní nádrž | 92,6 % | Normální | 47 km | |
| Embalse de Puente PortoVodní nádrž | 13,0 % | Normální | 48 km | |
| Embalse de RicobayoVodní nádrž | 35,9 % | Normální | 57 km | |
| Embalse de San SebastiánVodní nádrž | 30,4 % | Nízký | 58 km | |
| Embalse de VillalcampoVodní nádrž | 93,9 % | Normální | 58 km | |
| Embalse de Pías (San Agustín)Vodní nádrž | 50,0 % | Normální | 60 km |
Otázky a odpovědi
Kolik vody je teď v nádrži Embalse de Valparaíso?
Teď je zaplněno 93,5 % objemu. To odpovídá 158 hm³ při kapacitě 169 hm³.
Přibývá v nádrži Embalse de Valparaíso voda?
Naplnění za poslední týden kleslo o 0,6 p. b..
Bylo loni touto dobou víc vody?
Teď 93,5 %, loni ve stejný den 92,3 % – rozdíl +1,2 p. b..
Embalse de Valparaíso: jaký je dnes vodní stav?
Naplněnost (13. 10. 2026): 93,5 %. Pokles o 0,6 p. b. za posledních 7 dní.
Embalse de Valparaíso: hladina stoupá, nebo klesá?
Pokles o 0,6 p. b. za posledních 7 dní.
Embalse de Valparaíso: je vodní stav normální?
Normální stav na polovinu října. Ve srovnání s denními měřeními za 38 let pro toto roční období.
Embalse de Valparaíso: jak je nádrž naplněná?
Nádrž je naplněná na 93,5 % a obsahuje 158 hm³ z celkového objemu 169 hm³.
Pro odborníky
Kódy stanic, výškový systém, veličiny, kvalita dat a stažení
- Provozovatel
- Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO)
- Kód stanice
miteco:Valparaíso(Stránka provozovatele)- Souřadnice
41.99306, -6.27500(WGS84)- Interval aktualizace
- jednou týdně
- Licence
- Reutilización de la información del sector público (Ley 37/2007). Fuente: MITECO, Boletín Hidrológico semanal (datos provisionales). Ubicaciones: Wikidata (CC0) y © OpenStreetMap contributors (ODbL)
Zveřejňované řady
| Veličina | Poslední hodnota | Čas (UTC) | Kvalita |
|---|---|---|---|
Naplněnost pct_full | 93,5 % | 2026-10-13 00:00 | Předběžná |
Objem vody storage | 158 hm³ | 2026-10-13 00:00 | Předběžná |
Stažení
Vložit tuto stanici na web
Přidejte si na svůj web živou kartu této stanice. Aktualizuje se sama a odkazuje sem.
Jak citovat
Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO): Embalse de Valparaíso (miteco:Valparaíso). Nivelmap [cit. 17. října 2026]. Dostupné z: https://nivelmap.com/cs/spanelsko/duero/embalse-de-valparaiso
Jak hodnoty kontrolujeme
Každé měření ukládáme tak, jak bylo zveřejněno. Hodnoty, které se mění rychleji, než je fyzikálně možné, zadržíme, a u každé hodnoty uvádíme čas měření.
Naměřené hodnoty jsou předběžné, mohou být zpožděné nebo chybné a nenahrazují povodňové výstrahy. Přečtěte si vyloučení odpovědnosti