Embalse de Bellús: vodní stav
Vodní nádrž, Júcar, Španělsko
Právě teď
Normální stav na polovinu října
Naplněnost
- Objem vody
- 11,0 hm³
Historie
202120222023202420252026
Co to znamená
Naplnění nádrže Embalse de Bellús je 15,9 %, v mezích obvyklého rozpětí. Od obvyklého středu, 11,6 %, dělí aktuální údaj 4,3 p. b. směrem nahoru. Běžně se tu hodnoty pohybují od 2,9 % do 27,5 %.
Naplnění se prakticky nemění. Loňský údaj ze stejného dne, 23,2 %, byl o 7,2 p. b. vyšší.
Nádrž Embalse de Bellús pojme 69,0 hm³; teď v ní je 11,0 hm³.
Letní pokles je tu běžný; naplnění 15,9 % je proto třeba číst s ohledem na roční dobu.
Ve srovnání s denními měřeními za 28 let pro toto roční období. Jak číst vodní stavy
Hlavní údaje
- Medián pro toto datum
- 11,6 %4,3 p. b. nad mediánem pro toto datum
- Normál pro toto datum
- 2,9 % – 27,5 %8 z 10 let spadá do tohoto rozmezí (28 let měření)
- Stejný den loni
- 23,2 %−7,2 p. b.
- Minimum a maximum za 30 dní
- 14,5 % – 15,9 %
- Minimum a maximum za 12 měsíců
- 14,5 % – 34,8 %
- Celkový objem
- 69,0 hm³15,9 % celkového objemu
Přehrada, pitná voda a koupání
Hladina nádrže se nemění jen s počasím: o odtoku rozhoduje správce, který hlídá zásobu vody i volný ochranný prostor pro případ povodně.
Počasí u stanice
Za poslední 3 dny nepršelo.
Předpověď: Open-Meteo
Mapa
Stanice v okolí
| Stanice | Stav | Oproti normálu | 24 hodin | Vzdálenost |
|---|---|---|---|---|
| Embalse de BeniarrésVodní nádrž | 22,2 % | Nízký | 17 km | |
| Embalse de Tous - La RiberaVodní nádrž | 12,4 % | Nízký | 28 km | |
| Embalse de EscalonaVodní nádrž | 5,1 % | Normální | 28 km | |
| Embalse de GuadalestVodní nádrž | 23,1 % | Nízký | 38 km | |
| Embalse de AmadorioVodní nádrž | 25,0 % | Normální | 49 km | |
| Embalse de Cortes IIVodní nádrž | 94,1 % | Vysoký | 51 km | |
| Embalse de La MuelaVodní nádrž | 40,0 % | Nízký | 51 km | |
| Embalse del NaranjeroVodní nádrž | 72,4 % | Normální | 52 km |
Otázky a odpovědi
Kolik vody je teď v nádrži Embalse de Bellús?
Míra naplnění dosahuje 15,9 %. To odpovídá 11,0 hm³ při kapacitě 69,0 hm³.
Stoupá hladina v nádrži Embalse de Bellús?
Naplnění se prakticky nemění.
Bylo loni touto dobou víc vody?
Teď 15,9 %, loni ve stejný den 23,2 % – rozdíl −7,2 p. b..
Embalse de Bellús: jaký je dnes vodní stav?
Naplněnost (13. 10. 2026): 15,9 %. Beze změny za posledních 7 dní.
Embalse de Bellús: hladina stoupá, nebo klesá?
Beze změny za posledních 7 dní.
Embalse de Bellús: je vodní stav normální?
Normální stav na polovinu října. Ve srovnání s denními měřeními za 28 let pro toto roční období.
Embalse de Bellús: jak je nádrž naplněná?
Nádrž je naplněná na 15,9 % a obsahuje 11,0 hm³ z celkového objemu 69,0 hm³.
Pro odborníky
Kódy stanic, výškový systém, veličiny, kvalita dat a stažení
- Provozovatel
- Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO)
- Kód stanice
miteco:Bellús(Stránka provozovatele)- Souřadnice
38.93921, -0.47835(WGS84)- Interval aktualizace
- jednou týdně
- Licence
- Reutilización de la información del sector público (Ley 37/2007). Fuente: MITECO, Boletín Hidrológico semanal (datos provisionales). Ubicaciones: Wikidata (CC0) y © OpenStreetMap contributors (ODbL)
Zveřejňované řady
| Veličina | Poslední hodnota | Čas (UTC) | Kvalita |
|---|---|---|---|
Naplněnost pct_full | 15,9 % | 2026-10-13 00:00 | Předběžná |
Objem vody storage | 11,0 hm³ | 2026-10-13 00:00 | Předběžná |
Stažení
Vložit tuto stanici na web
Přidejte si na svůj web živou kartu této stanice. Aktualizuje se sama a odkazuje sem.
Jak citovat
Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO): Embalse de Bellús (miteco:Bellús). Nivelmap [cit. 17. října 2026]. Dostupné z: https://nivelmap.com/cs/spanelsko/jucar/embalse-de-bellus
Jak hodnoty kontrolujeme
Každé měření ukládáme tak, jak bylo zveřejněno. Hodnoty, které se mění rychleji, než je fyzikálně možné, zadržíme, a u každé hodnoty uvádíme čas měření.
Naměřené hodnoty jsou předběžné, mohou být zpožděné nebo chybné a nenahrazují povodňové výstrahy. Přečtěte si vyloučení odpovědnosti