Nivelmap
CS

Embalse de Picadas: vodní stav

Vodní nádrž, Tajo, Španělsko

Trasa

Právě teď

Velmi nízký stav na polovinu října

Naplněnost

66,7% Pokles o 6,7 p. b. za posledních 7 dní

Objem vody
10,0 hm³
0 25 50 75 100
Naplněnost: 66,7 %. Velmi nízký stav na polovinu října.

Historie

Historie
708090100%22. 9.27. 9.2. 10.7. 10.13. 10.708090100%22. 9.2. 10.13. 10.
708090100%říjen 2025leden 2026duben 2026červenec 2026říjen 2026708090100%říjen 2025duben 2026říjen 2026
708090100%říjen 2016duben 2019říjen 2021duben 2024říjen 2026708090100%říjen 2016říjen 2021říjen 2026
708090100%ledbřekvěčvczářlis2026708090100%leddubčvcříj2026

202120222023202420252026

Naplněnost Normální rozsah (10–90 %)

Co to znamená

Nádrž Embalse de Picadas je naplněna na 66,7 %, což je velmi nízký stav vzhledem k tomu, co bývá v tuto roční dobu (za 39 let měření). Medián pro toto datum je 93,3 %, aktuální hodnota je o 26,7 p. b. níž. Zhruba v osmi letech z deseti se tu v tomto období naměří 86,7 % až 100,0 %.

Odtok a odběry za uplynulý týden převážily nad přítokem, naplnění je nižší o 6,7 p. b.. Meziročně pokles o 26,7 p. b.: loni touto dobou 93,3 %.

Pro představu: celkový objem činí 15,0 hm³ a zadrženo je 10,0 hm³.

Letní pokles je tu běžný; naplnění 66,7 % je proto třeba číst s ohledem na roční dobu.

Ve srovnání s denními měřeními za 39 let pro toto roční období. Jak číst vodní stavy

Hlavní údaje

Medián pro toto datum
93,3 %26,7 p. b. pod mediánem pro toto datum
Normál pro toto datum
86,7 % – 100,0 %8 z 10 let spadá do tohoto rozmezí (39 let měření)
Stejný den loni
93,3 %−26,7 p. b.
Minimum a maximum za 30 dní
66,7 % – 93,3 %
Minimum a maximum za 12 měsíců
66,7 % – 100,0 %
Celkový objem
15,0 hm³66,7 % celkového objemu

Přehrada, pitná voda a koupání

Při naplnění 66,7 % vylézají na povrch pařezy a staré cesty, které jsou jinak pod vodou. Pro koupání a lodě to znamená víc nástrah u břehu.

Počasí u stanice

Za poslední 3 dny nepršelo.

so 17. 22° 16° 0,1 mm, 51 % Vítr 22 km/h
ne 18. 17° 13° 9,0 mm, 82 % Vítr 23 km/h
po 19. 14° 11° 2,5 mm, 29 % Vítr 18 km/h
út 20. 19° 10° – Vítr 10 km/h
st 21. 21° 8° – Vítr 8 km/h
čt 22. 20° 6° – Vítr 12 km/h
pá 23. 20° 5° – Vítr 17 km/h

Předpověď: Open-Meteo

Východ slunce 08:29 Západ slunce 19:37 Délka dne 11 h 8 m První čtvrť 35 %

Mapa

Stanice v okolí

Stanice Stav Oproti normálu 24 hodin Vzdálenost
Embalse de San JuanVodní nádrž 50,7 % Normální 6,0 km
Embalse de Burguillo - Puente NuevoVodní nádrž 43,3 % Normální 25 km
Embalse de ValmayorVodní nádrž 67,7 % Normální 28 km
Embalse de AceñaVodní nádrž 58,3 % Vysoký 31 km
Embalse de Jarosa, LaVodní nádrž 42,9 % Normální 39 km
Embalse de SeronesVodní nádrž 100,0 % Vysoký 43 km
Embalse de Pardo, ElVodní nádrž 30,2 % Vysoký 47 km
Embalse de NavacerradaVodní nádrž 36,4 % Normální 47 km

Otázky a odpovědi

Kolik vody zbývá v nádrži Embalse de Picadas?

Naplnění je 66,7 %. Zadrženo je 10,0 hm³ z celkových 15,0 hm³.

Přibývá v nádrži Embalse de Picadas voda?

Odtok a odběry za uplynulý týden převážily nad přítokem, naplnění je nižší o 6,7 p. b..

Bylo loni touto dobou víc vody?

Teď 66,7 %, loni ve stejný den 93,3 % – rozdíl −26,7 p. b..

Embalse de Picadas: jaký je dnes vodní stav?

Naplněnost (13. 10. 2026): 66,7 %. Pokles o 6,7 p. b. za posledních 7 dní.

Embalse de Picadas: hladina stoupá, nebo klesá?

Pokles o 6,7 p. b. za posledních 7 dní.

Embalse de Picadas: je vodní stav normální?

Velmi nízký stav na polovinu října. Ve srovnání s denními měřeními za 39 let pro toto roční období.

Embalse de Picadas: jak je nádrž naplněná?

Nádrž je naplněná na 66,7 % a obsahuje 10,0 hm³ z celkového objemu 15,0 hm³.

Pro odborníky

Kódy stanic, výškový systém, veličiny, kvalita dat a stažení
Provozovatel
Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO)
Kód stanice
miteco:Picadas (Stránka provozovatele)
Souřadnice
40.33801, -4.25756 (WGS84)
Interval aktualizace
jednou týdně
Licence
Reutilización de la información del sector público (Ley 37/2007). Fuente: MITECO, Boletín Hidrológico semanal (datos provisionales). Ubicaciones: Wikidata (CC0) y © OpenStreetMap contributors (ODbL)

Zveřejňované řady

VeličinaPoslední hodnotaČas (UTC)Kvalita
Naplněnost pct_full 66,7 % 2026-10-13 00:00 Předběžná
Objem vody storage 10,0 hm³ 2026-10-13 00:00 Předběžná

Stažení

Vložit tuto stanici na web

Přidejte si na svůj web živou kartu této stanice. Aktualizuje se sama a odkazuje sem.

Jak citovat

Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO): Embalse de Picadas (miteco:Picadas). Nivelmap [cit. 16. října 2026]. Dostupné z: https://nivelmap.com/cs/spanelsko/tajo/embalse-de-picadas

Jak hodnoty kontrolujeme

Každé měření ukládáme tak, jak bylo zveřejněno. Hodnoty, které se mění rychleji, než je fyzikálně možné, zadržíme, a u každé hodnoty uvádíme čas měření.