Embalse de Puentes Viejas: vodní stav
Vodní nádrž, Tajo, Španělsko
Právě teď
Normální stav na polovinu října
Naplněnost
- Objem vody
- 33,0 hm³
Historie
202120222023202420252026
Co to znamená
Nádrž Embalse de Puentes Viejas je naplněna na 62,3 %, tedy zhruba tolik, kolik bývá v tuto dobu. Typická hodnota pro tento den v roce je 64,2 %; teď je stav 1,9 p. b. pod ní. Dolní hranice normálu je 9,4 %, horní 81,1 %.
Naplnění za poslední týden vzrostlo o 1,9 p. b.. Meziročně pokles o 13,2 p. b.: loni touto dobou 75,5 %.
Pro představu: celkový objem činí 53,0 hm³ a zadrženo je 33,0 hm³.
Na jihu Evropy je léto pro přehrady obdobím úbytku: přítoky slábnou a spotřeba vody roste.
Ve srovnání s denními měřeními za 39 let pro toto roční období. Jak číst vodní stavy
Hlavní údaje
- Medián pro toto datum
- 64,2 %1,9 p. b. pod mediánem pro toto datum
- Normál pro toto datum
- 9,4 % – 81,1 %8 z 10 let spadá do tohoto rozmezí (39 let měření)
- Stejný den loni
- 75,5 %−13,2 p. b.
- Minimum a maximum za 30 dní
- 60,4 % – 62,3 %
- Minimum a maximum za 12 měsíců
- 60,4 % – 94,3 %
- Celkový objem
- 53,0 hm³62,3 % celkového objemu
Přehrada, pitná voda a koupání
Hladina nádrže se nemění jen s počasím: o odtoku rozhoduje správce, který hlídá zásobu vody i volný ochranný prostor pro případ povodně.
Počasí u stanice
Za poslední 3 dny nepršelo.
Předpověď: Open-Meteo
Mapa
Stanice v okolí
| Stanice | Stav | Oproti normálu | 24 hodin | Vzdálenost |
|---|---|---|---|---|
| Embalse de Villar, ElVodní nádrž | 65,2 % | Normální | 4,9 km | |
| Embalse de RiosequilloVodní nádrž | 60,0 % | Normální | 7,6 km | |
| Embalse de Atazar, ElVodní nádrž | 66,4 % | Normální | 11 km | |
| Embalse de PinillaVodní nádrž | 44,7 % | Nízký | 18 km | |
| Embalse de Vado, ElVodní nádrž | 26,8 % | Normální | 23 km | |
| Embalse de Vellón,El-(Pedrezuela)Vodní nádrž | 78,0 % | Vysoký | 25 km | |
| Embalse de BeleñaVodní nádrž | 37,7 % | Normální | 32 km | |
| Embalse de SantillanaVodní nádrž | 56,0 % | Normální | 37 km |
Otázky a odpovědi
Jaké je teď naplnění nádrže Embalse de Puentes Viejas?
Teď je zaplněno 62,3 % objemu. Zadrženo je 33,0 hm³ z celkových 53,0 hm³.
Přibývá v nádrži Embalse de Puentes Viejas voda?
Naplnění za poslední týden vzrostlo o 1,9 p. b..
Bylo loni touto dobou víc vody?
Teď 62,3 %, loni ve stejný den 75,5 % – rozdíl −13,2 p. b..
Embalse de Puentes Viejas: jaký je dnes vodní stav?
Naplněnost (13. 10. 2026): 62,3 %. Vzestup o 1,9 p. b. za posledních 7 dní.
Embalse de Puentes Viejas: hladina stoupá, nebo klesá?
Vzestup o 1,9 p. b. za posledních 7 dní.
Embalse de Puentes Viejas: je vodní stav normální?
Normální stav na polovinu října. Ve srovnání s denními měřeními za 39 let pro toto roční období.
Embalse de Puentes Viejas: jak je nádrž naplněná?
Nádrž je naplněná na 62,3 % a obsahuje 33,0 hm³ z celkového objemu 53,0 hm³.
Pro odborníky
Kódy stanic, výškový systém, veličiny, kvalita dat a stažení
- Provozovatel
- Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO)
- Kód stanice
miteco:Puentes Viejas(Stránka provozovatele)- Souřadnice
40.99326, -3.57129(WGS84)- Interval aktualizace
- jednou týdně
- Licence
- Reutilización de la información del sector público (Ley 37/2007). Fuente: MITECO, Boletín Hidrológico semanal (datos provisionales). Ubicaciones: Wikidata (CC0) y © OpenStreetMap contributors (ODbL)
Zveřejňované řady
| Veličina | Poslední hodnota | Čas (UTC) | Kvalita |
|---|---|---|---|
Naplněnost pct_full | 62,3 % | 2026-10-13 00:00 | Předběžná |
Objem vody storage | 33,0 hm³ | 2026-10-13 00:00 | Předběžná |
Stažení
Vložit tuto stanici na web
Přidejte si na svůj web živou kartu této stanice. Aktualizuje se sama a odkazuje sem.
Jak citovat
Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO): Embalse de Puentes Viejas (miteco:Puentes Viejas). Nivelmap [cit. 16. října 2026]. Dostupné z: https://nivelmap.com/cs/spanelsko/tajo/embalse-de-puentes-viejas
Jak hodnoty kontrolujeme
Každé měření ukládáme tak, jak bylo zveřejněno. Hodnoty, které se mění rychleji, než je fyzikálně možné, zadržíme, a u každé hodnoty uvádíme čas měření.
Naměřené hodnoty jsou předběžné, mohou být zpožděné nebo chybné a nenahrazují povodňové výstrahy. Přečtěte si vyloučení odpovědnosti