Nivelmap
CS

Embalse de Cenza: vodní stav

Vodní nádrž, Miño - Sil, Španělsko

Trasa

Právě teď

Nízký stav na polovinu října

Naplněnost

22,5% Beze změny za posledních 7 dní

Objem vody
9,0 hm³
0 25 50 75 100
Naplněnost: 22,5 %. Nízký stav na polovinu října.

Historie

Historie
20406080%22. 9.27. 9.2. 10.7. 10.13. 10.20406080%22. 9.2. 10.13. 10.
255075100%říjen 2025leden 2026duben 2026červenec 2026říjen 2026255075100%říjen 2025duben 2026říjen 2026
255075100%říjen 2016duben 2019říjen 2021duben 2024říjen 2026255075100%říjen 2016říjen 2021říjen 2026
255075100%ledbřekvěčvczářlis2026255075100%leddubčvcříj2026

202120222023202420252026

Naplněnost Normální rozsah (10–90 %)

Co to znamená

Naplnění nádrže Embalse de Cenza je jen 22,5 % – pod normálem. Od obvyklého středu, 37,5 %, dělí aktuální údaj 15,0 p. b. směrem dolů. Zhruba v osmi letech z deseti se tu v tomto období naměří 20,0 % až 65,0 %.

Přítok a odtok jsou za uplynulý týden zhruba v rovnováze. Loni ve stejnou dobu: 25,0 % (rozdíl −2,5 p. b.).

Pro představu: celkový objem činí 40,0 hm³ a zadrženo je 9,0 hm³.

Ve středomořském klimatu nádrže přes léto obvykle ztrácejí vodu – odpar a závlahy si berou své a doplní je až podzimní a zimní deště.

Ve srovnání s denními měřeními za 28 let pro toto roční období. Jak číst vodní stavy

Hlavní údaje

Medián pro toto datum
37,5 %15,0 p. b. pod mediánem pro toto datum
Normál pro toto datum
20,0 % – 65,0 %8 z 10 let spadá do tohoto rozmezí (28 let měření)
Stejný den loni
25,0 %−2,5 p. b.
Minimum a maximum za 30 dní
22,5 % – 45,0 %
Minimum a maximum za 12 měsíců
22,5 % – 97,5 %
Celkový objem
40,0 hm³22,5 % celkového objemu

Proč sledovat hladinu nádrže

Nízká hladina odhaluje břehy, k vodě je dál z mol a skluzů a u nádrží, které zásobují vodárny, se zmenšuje rezerva na suché týdny.

Počasí u stanice

Za poslední 3 dny nepršelo.

pá 16. 21° 11° – Vítr 7 km/h
so 17. 14° 10° 6,8 mm, 49 % Vítr 6 km/h
ne 18. 14° 5° – Vítr 14 km/h
po 19. 12° 3° – Vítr 6 km/h
út 20. 11° 3° – Vítr 7 km/h
st 21. 13° 4° – Vítr 10 km/h
čt 22. 11° 4° – Vítr 9 km/h

Předpověď: Open-Meteo

Východ slunce 08:43 Západ slunce 19:47 Délka dne 11 h 4 m První čtvrť 35 %

Mapa

Stanice v okolí

Stanice Stav Oproti normálu 24 hodin Vzdálenost
Embalse de BaoVodní nádrž 84,5 % Velmi vysoký 8,7 km
Embalse de Portas, LasVodní nádrž 53,5 % Normální 10 km
Embalse de ChandrexaVodní nádrž 36,1 % Normální 13 km
Embalse de GuístolasVodní nádrž 60,0 % Normální 16 km
Embalse de PradaVodní nádrž 64,8 % Vysoký 21 km
Embalse de MontefuradoVodní nádrž 100,0 % Vysoký 21 km
Embalse de San MartiñoVodní nádrž 90,0 % Normální 22 km
Embalse de Pías (San Agustín)Vodní nádrž 50,0 % Normální 24 km

Otázky a odpovědi

Kolik vody zbývá v nádrži Embalse de Cenza?

Naplnění je 22,5 %. To odpovídá 9,0 hm³ při kapacitě 40,0 hm³.

Přibývá v nádrži Embalse de Cenza voda?

Přítok a odtok jsou za uplynulý týden zhruba v rovnováze.

Je vody víc, nebo méně než loni?

Před rokem ukazovalo měření 25,0 %, dnes 22,5 %.

Embalse de Cenza: jaký je dnes vodní stav?

Naplněnost (13. 10. 2026): 22,5 %. Beze změny za posledních 7 dní.

Embalse de Cenza: hladina stoupá, nebo klesá?

Beze změny za posledních 7 dní.

Embalse de Cenza: je vodní stav normální?

Nízký stav na polovinu října. Ve srovnání s denními měřeními za 28 let pro toto roční období.

Embalse de Cenza: jak je nádrž naplněná?

Nádrž je naplněná na 22,5 % a obsahuje 9,0 hm³ z celkového objemu 40,0 hm³.

Pro odborníky

Kódy stanic, výškový systém, veličiny, kvalita dat a stažení
Provozovatel
Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO)
Kód stanice
miteco:Cenza (Stránka provozovatele)
Souřadnice
42.20056, -7.25219 (WGS84)
Interval aktualizace
jednou týdně
Licence
Reutilización de la información del sector público (Ley 37/2007). Fuente: MITECO, Boletín Hidrológico semanal (datos provisionales). Ubicaciones: Wikidata (CC0) y © OpenStreetMap contributors (ODbL)

Zveřejňované řady

VeličinaPoslední hodnotaČas (UTC)Kvalita
Naplněnost pct_full 22,5 % 2026-10-13 00:00 Předběžná
Objem vody storage 9,0 hm³ 2026-10-13 00:00 Předběžná

Stažení

Vložit tuto stanici na web

Přidejte si na svůj web živou kartu této stanice. Aktualizuje se sama a odkazuje sem.

Jak citovat

Ministerio para la Transición Ecológica y el Reto Demográfico (MITECO): Embalse de Cenza (miteco:Cenza). Nivelmap [cit. 16. října 2026]. Dostupné z: https://nivelmap.com/cs/spanelsko/mino-sil/embalse-de-cenza

Jak hodnoty kontrolujeme

Každé měření ukládáme tak, jak bylo zveřejněno. Hodnoty, které se mění rychleji, než je fyzikálně možné, zadržíme, a u každé hodnoty uvádíme čas měření.